Tradycją naszego przedszkola stały się wrześniowe obchody Pieczonego Ziemniaka, w tym roku również nie mogło być inaczej.  W dniach 27 i 28 września w uroczystości wzięły wszystkie grupy przedsz382974832_713582840795452_8202312750915668313_n.jpgkolne, a także dzieci z grupy „Żabki” ze Żłobka „Kraina Malucha” w Połańcu.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Anna Kaniszewska w towarzystwie Pani Jesienii leśnego skrzata. Na „Święto Pieczonego Ziemniaka” zostali zaproszeni: Pan Burmistrz Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Sekretarz Bogumiła Niespodziewana. Nasi goście skosztowali pieczonych ziemniaków oraz włączyli się do wspólnej zabawy z dziećmi.
W tym dniu oprócz głównego bohatera, którym był pieczony ziemniak, dzieci miały możliwość rozwiązania przyrodniczych zagadek, wzięcia udziału w wesołych zabawach przy muzyce, a także podpatrywania prac, które w tym czasie toczyły się w ogródkach działkowych. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim zebranym. Pieczone ziemniaki z ogniska smakowały, jak z najlepszej kuchni świata. Nie należy jednak zapomnieć o głównym celu imprezy, którym jest integracja całej społeczności przedszkola w tym również rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ogniska .

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno zapadnie w pamięć na bardzo długi czas.
Zapraszamy do fotorelacji w poniższych albumach.