Nawiązując do realizowanego przez nasze przedszkole szwajcarsko- polskiego programu KIK 34, mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia, środa 25.09.2013r. stała się w naszym przedszkolu „Fioletowym Dniem”. Każda sala tego dnia przybrała barwy fioletu a przybywające do przedszkola dzieci miały w swej garderobie zaakcentowane różne jego odcienie. Zaraz po przyjściu każdy przedszkolak udekorowany został czy to „opaską śliwkową” czy to „broszką winogronową” .

alt'

Ponadto każdy przedszkolak przyniósł ze sobą balon oraz owoc czy warzywo w kolorze fioletowym. Były zatem winogrona, śliwki, figi, cebula… W każdej grupie zajęcia zdominowane były przez kolor fioletowy. Jedna z grup malowała winogrona, inna bakłażany, kolejna prawdziwymi owocami stemplowała śliwki, były też wyklejanki, wydzieranki, z fioletowych balonów powstawały ogromnie, piękne niczym prawdziwe grona winogron.

Dzień fioletowy miał na celu zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw. Dlatego po omówieniu apetycznego wyglądu produktów nastąpiła ich degustacja, poprzedzona oczywiście czynnościami higienicznymi. Były wiec szaszłyki owocowe, sałatki, które samodzielnie wykonane smakowały dzieciom wyśmienicie!  Nie zabrakło tez tego dnia zabaw z fioletowymi balonami, zagadek smakowych, dotykowych…

I tak w bardzo miłej atmosferze minął przedszkolakom fioletowy dzień! Już czekamy na kolejny kolor!