Wizyta w kinie to jedno z bardzo ważnych wydarzeń kulturalnych w życiu każdego dziecka. Wspierając wszechstronny rozwój w poniedziałek nasze przedszkolaki miały możliwość  obejrzenia  bajek ,,Czerwony Kapturek” oraz „ Dziewczynka z zapałkami.

Może być obrazem przedstawiającym 6 osób i tekst „↓ intd αde MARIUSZ KOWALIK CENTRUM KULTURY SZTUKI W POŁAŃCU”

Te niezwykle pozytywne i radosne animacje zostały samodzielnie przygotowanie  i nagrane przez pracowników Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Tajemnicza atmosfera, magia wielkości ekranu, siła dźwięku , kompozycja obrazu sprawiły   że projekcja od razu zdobyła serca małych widzów. Bajki dostarczyły przedszkolakom wielu pozytywnych uczući empatii, którymi dzieliły się po powrocie do przedszkola.  Po wyświetleniu bajek wszystkie dzieci 5 i 6 letnie zostały zaproszone na warsztaty plastyczne. Samodzielnie wykonywały kolorowe kukiełki z przygotowanych pomocy, które sprawiły że dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały swoje zadania. To spotkanie stałą się wspaniałą okazją do wyzwolenia wielostronnej aktywności, wzbogaciło doświadczenia i rozbudziło ciekawość poznawczą naszych wychowanków, co wspaniale wpisuje się w realizację rocznego planu pracy pt. „Kurtyna w górę”.To wydarzenie było jednym z wielkich działań i odkryć wszystkich przedszkolaków, na pewno pozostanie  długo w pamięci.Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu za możliwość wzięcia udziału w prelekcji oraz za poświęcony Nam czas podczas warsztatów plastycznych.

E. Sałata

Fotorelacja - Aktywne Przedszkolaki