Uroczyście i z rozmachem Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMA z Osieka w dniu 16.02.2024r. podczas Gali podsumowała ubiegłoroczne projekty Działaj lokalnie 2023 - w tym nasze Przedszkole Publiczne wraz z Filiami, które chętnie zgłasza swoje pomysły na nowe inicjatywy. Naszą placówkę reprezentowały: Beata Gołyska oraz Ewelina Wojnarowska. Na spotkanie przybyli przedstawiciele lokalnych władz w tym Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, koła gospodyń wiejskich oraz innych instytucji. Fundacja Aktywizacji i Rozwoju przygotowała niespodzianki na podsumowanie. Można było usłyszeć wykonania wokalne utalentowanej młodzieży w CKiSz w Połańcu. Nasze  przedszkole dostało oprawiony dyplom za działania w ramach „Magicznego świata teatru”, grupy nieformalnej pn. „Kurtyna w górę”. W projekt zaangażowane było całe przedszkole: nauczyciele, pracownicy oraz dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Śmiało można stwierdzić, że duży wkład mieli również rodzice naszych podopiecznych.

Osiek

W trakcie działania projektu:

• odwiedziliśmy naszą bibliotekę połaniecką i oglądaliśmy teatrzyki Kamishibai,
  • zorganizowaliśmy Konkurs na najpiękniejszy strój baśniowy z okazji Dnia Postaci z bajek” z wykorzystaniem elementów recyklingu, który sprawił dzieciom wiele radości,
  • wystawiliśmy na deskach CKiSZ w Połańcu – pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”, w którego role wcieli się pracownicy naszego przedszkola i żłobka oraz rodzice – to wydarzenie zintegrowało całe lokalne środowisko,
  • prowadziliśmy, w każdej grupie indywidualne zajęcia teatralne, podczas których dzieci wykonywały pacynki, oglądały teatrzyki, słuchały bajek.

Z dotacji jaką dostaliśmy na nasz projekt zakupione zostały kostiumy sceniczne, peruki do strojów, pacynki, a także teatrzyki Kamishibai na każdą z trzech placówek.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Pana Jacka Benedykta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pani Magdalenie Marynowskiej Prezes Fundacji Rozwoju i Aktywizacji Farma oraz pracownikom: Elżbiecie Okoń i Annie Bańce za wszelką pomoc i wsparcie podczas realizacji naszego projektu. Dziękujemy również Pani Dyrektor i pracownikom CKiSz w Połańcu, nauczycielom, wszystkim pracownikom naszego przedszkola i rodzicom za wkład w realizację projektu.  Do zobaczenia w kolejnych przedsięwzięciach.

Ewelina Wojnarowska

Beata Gołyska