440875282_858412612979140_6678992138992457744_n.jpg

W dniu 10 maja 2024r. przedszkolaki z grupy „Jeżyki” i „Słoneczka” z  Przedszkola Publicznego  w Połańcu wraz z „Kotkami” i „Leśnymi Ludkami” z Filii nr 1, wzięły udział w imprezie „Marsz z kijkami Kościuszki śladami”. Wydarzenie to  zorganizowane było przez pracowników ŚDŚ z okazji celebracji dwóch rocznic historycznych związanych z regionem połanieckim: obchodów 230 rocznicy ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego oraz 760 rocznicy potwierdzenia praw miejskich dla Połańca.  Te dwie pamiętne daty uczciliśmy wspólnymi zabawami muzyczno - ruchowymi  oraz zawodami sportowymi, które w sposób profesjonalny przeprowadziła dla nas Pani Marat Sobierajska. Po aktywnych zabawach przedszkolaki miały możliwość degustacji pysznego, regionalnego poczęstunku – swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, po którym nasze mikrobiomy na pewno odwiedziło miliony zdrowych kultur bakterii. Zwieńczeniem zabaw były przepiękne fotografie w regionalnej ramce, a wszystko to w pięknej leśnej scenerii Kopca Kościuszki. Dziękujemy za stworzenie okazji do wspólnej integracji na łonie natury.

Zapraszamy do naszej galerii

W. Ziętarska