Dnia 17.05.2024r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami zrealizowały działanie w ramach projektu „Przedszkolaki z Eneą o przyrodę i zdrowie dbają”, które jest kolejną odsłoną proekologicznej działalności w ramach partnerstwa społecznego w grupie Enea.

441574858 860635762756825 2641711403567338795 n

Przedszkolaki z grup 5 i 6 letnich z pomocą opiekunów założyły „Zielone ogródki” - siały i sadziły rośliny, dzięki czemu stworzyły miejsce, które otoczone jest zapachem  kwiatów oraz wielu ziół. Zakładanie zielonych ogródków, które zostały wypełnione ziołami oraz kolorowymi kwiatami stwarza sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji i poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Możliwość codziennego kontaktu i obserwacji założonych hodowli uczy także odpowiedzialności w dbaniu o rośliny dzięki czemu po raz kolejny zaszczepiamy w najmłodszych pasję do ogrodnictwa a także troszczenie się o owady. 

         W tym roku oprócz ogródków dzieci miały okazję także zakładania domków dla owadów w naszym ogrodzie. Nasi najmłodsi wiedzą już, jakie owady mogą w nich zamieszkać i jaki wpływ mają one na środowisko oraz nasze życie i dlaczego są ważnym ogniwem w ekosystemie.

         Teraz pozostaje czekać z niecierpliwością, aż roślinki wyrosną i będą „cieszyć oko” przedszkolaków oraz przyciągną owady i pracowite pszczoły dzięki miododajnym kwiatom. A w naszych domkach zamieszkają owady, które będziemy mogli obserwować z bliska.

441164328 860636749423393 8082032519276093917 n

         Składamy serdeczne podziękowania Prezesowi Panu Piotrowi Andrusiewicz oraz całemu Zarządowi a także wolontariuszom Elektrowni Enea Połaniec za wspieranie edukacji ekologicznej przedszkolaków. To już ostatnie zadanie z naszego projektu, ale mamy ogromną nadzieję, że wszystkie wspólne działania pozwolą uwrażliwić dzieci na piękno otaczającej przyrody i sprawią, że będą troszczyły się o najbliższe środowisko naturalne.