Dzień 30 października stał się niezwykle jednokolorowym dniem w naszym Przedszkolu.  W tym bowiem dniu w ramach realizacji  szwajcarsko - polskiego programu KIK 34, świętowaliśmy po raz drugi kolorowy dzień,którego celem było promowanie wśród dzieci spożywania warzyw i owoców.Dominującą barwą w strojach zarówno przedszkolaków, jak i pracowników był kolor pomarańczowy. Nawet potrawy zawierały w sobie pomarańczowe akcenty. Była zatem pyszna zupa w kolorze pomarańczowym, surówka z marchewki, sok kubuś…

Grupa Smerfy

W  tym  wyjątkowym  dniu  nie  zabrakło niespodzianek: dzieci uczestniczyły  w  zabawach, rozwiązywały zagadki smakowe, tańczyły z pomarańczowymi balonami, śpiewały i bawiły się przy piosence „Urodziny marchewki”. Z  wielką  ochotą  nasze przedszkolaki własnoręcznie wykonały sok marchewkowo - owocowy, który smakował wyśmienicie! A degustacja pomarańczowych pyszności – również egzotycznych dostarczyła wielu wrażeń smakowych, jednocześnie zachęcając dzieci do poznawania nowych smaków. Ukoronowaniem dnia były zajęcia plastyczne zdominowane oczywiście przez kolor pomarańczowy, m.in. kreatywne dekoracje z wykorzystaniem dyń.

Grupa Motylki

Grupa Słoneczka

Grupa Kotki

Grupa Leśne Ludki

Kolorowy dzień w przedszkolu był dniem pełnym radości – dzieci z zaangażowaniem brały udział w „pomarańczowych” zabawach, tańcach oraz zajęciach a prace plastyczne wykonane w tym dniu, jeszcze przez kilka dni były ozdobą przedszkola. Już z niecierpliwością czekamy na kolejny kolorowy listopadowy dzień. A będzie to żółta środa!!!