W środę 29 stycznia nie tylko na dworze było biało, w naszym przedszkolu również królowała biel. Dominowała ona w stroju każdego przedszkolaka. Dzień rozpoczął się wesołymi pląsami przy piosence „Ser z malinami” oraz zabawami z wykorzystaniem balonów. Następnie dzieci bawiły się w dokańczanie zdania „biały jak...”. Odszukiwali białe akcenty we własnych strojach i najbliższym otoczeniu. Przedszkolaki rozpoznawały za pomocą zmysłu smaku „białe” produkty spożywcze. Chętnie degustowali mleko i przetwory mleczne tj. kefir, jogurt, śmietanę, ser. Samodzielnie sporządzali twaróg z dodatkami owoców – na słodko oraz z dodatkami warzyw: szczypiorku, rzodkiewki – na ostro. Świeży chleb z dodatkiem twarożku smakował dzieciom wyśmienicie!

   Podsumowaniem białego dnia były różnorodne prace plastyczne: kolorowanie, malowanie, wydzieranie, np. kalafiora, sera…

   Był to kolejny dzień pełen wrażeń i radości! Ale mamy też nadzieję iż dzieci zrozumiały jak ważne jest dbanie o zdrowie oraz spożywanie produktów mlecznych!

alt

 

alt

alt