30 stycznia nasze przedszkole odwiedził ornitolog, który przedstawił dzieciom wiele ciekawostek dotyczących życia ptaków. Podczas prezentacji dzieci poznały nazwy, wygląd, zwyczaje i dźwięki, jakie wydają ptaki. Była mowa o sikorze, gilu, sójce, czeczotce, trznadlu, bażancie… Dowiedzieliśmy się też jakie ptaki zimują w naszym kraju a które go opuszczają w poszukiwaniu ciepłego klimatu. Dodatkowo, przedszkolaki dowiedziały się, że niektóre gatunki ptaków przylatują do nas tylko na zimę. Otrzymaliśmy też wiele cennych uwag na temat dokarmiania ptaków – znamy ich przysmaki i wiemy, gdzie zawiesić karmnik. Dzieci miały też okazję dotknąć lunety, przez którą ornitolog podgląda życie ptaków.

Wszyscy z zachwytem oglądali prezentację i słuchali ciekawych opowieści Pana Ornitologa.