Tydzień od 22 do 25 kwietnia upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem ekologia. A wszystko to z okazji obchodów Dnia Ziemi. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy zatem od rozmów, zabaw i zajęć z wychowankami na temat dbania o naszą planetę. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wykonywały prace plastyczne i wspólnie bawiły się. Następnie poszczególne grupy wyposażone w foliowe worki oraz gumowe rękawice wybrały się na wielkie sprzątanie świata! Porządkowaliśmy plac przedszkolny, pobliskie osiedle oraz okolice leśne. Dzieci wykazały się ogromnym zapałem i zaangażowaniem podczas ciężkiej pracy! Było też wiele radości a nawet wyścigi albowiem każdy z wychowanków chciał się pochwalić największą ilością zebranych śmieci! Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.