Dnia 14 września 2014r. odbyła się w Galerii Połanieckiej akcja pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”.

Głównym celem akcji było przekazanie poprzez zabawę elementarnych zasad związanych z bezpieczeństwem. Odbyły się pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez OSP Połaniec oraz gry i konkursy dla dzieci uwieńczone upominkami. Na pasażu Galerii Połanieckiej wystąpiły również w repertuarze wiersza i piosenki ” dzieci z grupy „Kotki” „oraz „Leśne Ludki. W budynku Galerii zostały wyeksponowane  prace przedszkolaków, które mogli podziwiać wszyscy mieszkańcy miasta. Wszyscy mali artyści biorących udział w konkursie plastycznym „Bezpieczny przedszkolak”  otrzymali odblaski, oraz odblaskowe czapki. Tak wspaniale spędzona niedziela na pewno zaowocuje w przyszłości zdobyta wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, która potrzebna jest każdemu małemu przedszkolakowi.