W dniu 8 września 2014r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Połańcu oraz Burmistrzem Miasta  i Gminy Połaniec – Jackiem Tarnowskim.

Przedszkolacy wysłuchali cennych porad o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Mundurowi  przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, między innymi jak prawidłowo należy korzystać z przejść dla pieszych i którą stroną drogi chodzić                   w przypadku, gdy nie ma chodnika.

Policjanci tłumaczyli też jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypomnieli o nowym przepisie dotyczącym obowiązku noszenia odblasków przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Po wspólnych  rozmowach nastąpiło wręczanie przedszkolakom kamizelek odblaskowych, które zostały zakupione przez Miasto i Gminę Połaniec.