,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że tak jak każdy zuch polskie przysmaki z talerzyka je za dwóch".

Październik w naszym przedszkolu rozpoczął się dosć niezwykle. Na salach dominował kolor naszych barw narodowych- biały i czerwony. Przedszkolacy mieli za zadanie poszeżyć wiedzę o swoim kraju - Polsce, a także poznać prawdziwe polskie smaki.

O jak smakował placek drożdzowy z wiejskim masełkiem? - wiedzą tylko dzieci z grupy ,,Smerfy ", które  próbowały przysmaku upieczonego przez panią Marię, babcię jednego z wychowanków. Ciasto zostało przygotowane wyłącznie z polskich wiejskich produktów pochodzących z gospodarstwa. Natomiast dzieci z grupy ,,Kotki "smakowały wiejskiego chleba upieczonego na zakwasie, oraz kiszonych ogórków z receptury babci.To były prawdziwe uczty smaków!!!