Realizując program KIK/34 którego celem jest wprowadzenie zasad zdrowego żywienia, oraz uswiadomienie dzieciom, że owoce są niezbędne dla zdrowia jako żródło cennych witamin, wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola obchodziły owocowy tydzień.

Naszą owocową przygodę rozpoczeliśmy od zorganizowania ekspozycji w kaciku przyrody. Przedszkolaki  poza opisywaniem wyglądu owoców, jak również wrażeń smakowych, wykonały różne zadań mające na celu utrwalenie wyglądu i nazw wybranych owoców. Dzieci nazywały je,segregowały, podpisywały napisami do czytania globalnego, rysowały , potrafiły także podać sposoby przetwarzania owoców. Napracowały się przy tym okropnie, jednak największa praca, ale i najciekawsza była jeszcze przed nimi. Na koniec tygodnia każda grupa wykonywała smakowite przysmaki z owoców.  Przedszkolaki dobrze wiedziały, że owoce  przed jedzeniem muszą zostać dokładnie umytę, z resztą tak jak ich ręce.

W srodę dzieci z grupy ,,Kotki" zamieniły się w małych „kucharzy” i przygotowały OWOCOWE SZASZŁYKI. Ubrane w fartuszki z ochotą zabrały się do pracy. Po umyciu owoców pięknie je pokroiły, potem nabijały na patyczki to, co tylko chciały: winogrona, jabłka, gruszki i śliwki. Radziły sobie doskonale! Zrobione własnoręcznie szaszłyki smakowały wyśmienicie! Dzieci zjadły je z apetytem. Następnego dnia tak samo jak dzieci z grupy ,,Lesne Ludki" i ,,Smerfy" wykonywały sałatkę owocową. Samodzielnie kroili, mieszali, wybierali odpowiedni owoc i komponowali swoją mieszankę witaminową.  Dzieci z młodszych grup ,,Słoneczka" i ,,Motylki" każdego dnia smakowały owoce z polskich sadów. Wspólna praca była dla dzieci bardzo atrakcyjna i sprawiła im dużo radosci. Co najważniejsze, dzieci przekonały się, że jedzenie owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o nie są  bardzo smaczne i zdrowe.