Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z ważniejszych celów edukacji przedszkolnej. Coroczna akcja ,,Sprzątania Świata” jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego  człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

W dniu 09 października wszystkie grupy przedszkolne w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, rozpoczęły przygotowania  do wielkiego sprzątania. Dzieci  pełne entuzjazmu,  „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Mali przyjaciele przyrody w nagrodę za zaangażowanie zostali nagrodzeni słodyczami.Jesteśmy dumni z takich  akcji, ponieważ uważamy, że wszyscy powinni brać przykład z wychowanków naszej placówki. Dzięki temu okolica, w której mieszkamy będzie piękniejsza, a dzieci gdy dorosną nadal będą miały na uwadze to co dla człowieka najdroższe – zdrowe środowisko naturalne!