Każde dziecko o tym wie,

że papieru z plastikiem nie miesza się!

Tutaj puszka, tam butelka,

a tam miejsce na kapselka.

Te zasady, dobrze znamy,

bo codziennie swiat sprzatamy.

Temat ten nam dobrze znany

na naszej wycieczce

bardzo dokładnie omawiany

i recykling prezentowany.

W listopadzie dzieci z grupy ,,Kotki" oraz ,,Lesne Ludki" odbyły bardzo pouczajacą wycieczkę do Rzędowa, gdzie znajduje się Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Tam uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, na których za pomocą zabaw  zapoznały sie ze spoosobem segregacji odpadów. Dzieci mogły zobaczyć, jak to wszystko odbywa się podczas zwiedzania hal sortowni i składowania odpadów. Dowiedziały się, że  smieci, które tam trafią  przechodza kilka etapów segregacji. Z odpadów zostają odebrane papier, szkło, metal, plastik i tekstylia – które są składowane w magazynach i odstawiane do powtórnego przetworzenia. Na zakonczenie wycieczki przedszkolaki okazując swoją wdzięcznosc za tak wspaniale przygotowany i spedzony czas, podarowały pracownikom  własnoręcznie narysowane obrazki. Kazdy uczestnik wycieczki otrzymał imienny dyplom, oraz upominekm od Zakładu.