W ramach realizacji rocznego planu pracy ,,Przedszkolne podróże po Europie'' w  listopadzie wspólnie z naszym Misiem Unisiem odwiedzilismy Wielką Brytanię.

angielski.gif - 7.66 Kb

Brytyjski tydzień rozpoczelismy od udekorowania całego przedszkola różnymi symbolami pochodzącymi z Wielkiej Brytani. Aby przeniesć sie w odległe wyspy brytyjskie na salach widniały gazetki tematyczne, oraz przyniesione różne ciekawe przedmioty z nowo poznawanego kraju. Każdego nowego dnia tygodnia miało miejsce nowe wydarzenie, a dzieci zdobywały nową wiedzę. Dowiedziały się gdzie możemy znaleźć ten kraj na mapie, że stolicą  jest Londyn i co najciekawsze, że tam mieszka prawdziwa Królowa Elżbieta II. Przedszkolacy słuchali utworów angielskich wykonawców, oraz próbowali walca angielskiego.Wspólnie porozumiewali sie także w jezyku angielskim, który choć nie łatwy, nie jest już im obcy. Odkryły, że nasz ulubiony Kubus Puchatek to postać z bajki pochodzącej właśnie z tego kraju. Tydzień upłynął bardzo przyjemnie, choć bardzo szybko, dzieciaki były zainteresowane i  ciekawe, a nauczyciele bardzo zadowoleni.