Dnia 20 listopada w grupie ,, Kotki" panował wyjątkowy nastrój. Tego dnia w naszym przedszkolu goscilismy rówiesników z grupy ,,Pszczółki" z sasiedniej placówki. Wspólnie udalismy się w podróż  na wyspy brytyjskie do Pałacu Backingham i odwidzilismy Królową Elżbietą II.

Na samym poczatku zobaczylismy rytuał przygotowania czajniczka, do którego wsypywana jest herbata, oraz poznalismy różne rodzaje tego napoju popularnego w tym kraju. Następnie odbyła się prezentacja sposobu parzenia angielskiej herbaty. Dowiedzielismy sie, iz w Anglii sposób parzenia i picie tego wspaniałego naparu bazuje na czarnych mieszankach południowoazjatyckich o ostrym smaku, sporządzanych głównie z herbat indyjskich i cejlońskich. Anglicy pija ją z mlekiem  lub ze śmietanką w ściśle określonych porach: rano po śniadaniu, w czasie lunchu i w czasie five o' clock. A najlepsze było jeszcze przed nami, gdy nagle usłyszelismy odgłosy panujące na prawdziwym zamku i zobaczylismy królową Elżbietę II. Zasiadła na swoim tronie i zaczęła z nami rozmawiać o różnych ciekawych historiach. Tego dnia czekała własnie na swoich wnukówm, którzy mieli ją odwiedzić. Po chwili poznalismy takze księcia Whilliama i księcia Harego, którzy przybyli do pałcu z ciasteczkami i babeczkami na herbatę do swojej babci. Gdy na zegarze wybiła 17.00 zostalismy zaproszeni do pięknie przygotowanego stołu na angielską herbatkę z ciasteczkami. Czas był dla wyjatkowy, niestety szybko dobiegł końca i musielismy się wszyscy pożegnać i wrócić na naszą prawdziwą sale przedszkolną. Na pewno jednak, to będą bardzo niezapomniane chwile spędzone z naszymi rówiesnikami w wyjatkowym miejscu.