Jesień to zbyt piękna pora, by o niej tak łatwo zapomnieć. Dlatego też stała się inspiracją do tegorocznych działań artystycznych dla dzieciaków ze wszystkich placówek oswiatowych z terenu miasta i gminy Połaniec.

W dniach 26 i 27 listopada w Centerum Kultury i Sztuki w Połańcu wszystkie dzieci 5 i 6 letnie uczestniczyły w konkursie plastycznym pt. ,, Jesień wokół nas''. Kolorowe krajobrazy z różnobarwnymi lisćmi i jesiennymi zwierzętami najczęsciej pokazywały się na pracach małych artystów, którzy z ochotą tworzyli swoje arcydzieła przy pomocy kredek swiecowych. Ciekawym przeżyciem i zaskoczeniem okazało się spotkanie z wróżką, która częstowała wszystkich cukierkami z andrzejkową wróżbą. Jury w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Połaniec - Stanisław Lolo i jego zastępca - Zdzisław Kwiatkowski, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Oświaty i Wychowania-  Jadwiga Krala, Dyrektorzy Przedszkola Publicznego w Połańcu- Anna Kaniszewska i  Jadwiga Dąbrowska, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu-  Joanna Juszczyńska z uwagą przyglądali się i oceniali prace przedszkolaków. W rezultacie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci mazaków, a placówki oświatowe pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród: Urzędowi Miasta i Gminy Połaniec i  ZPHU „Dekpol”, a także pani Joannie Juszczyńskiej za pomoc w zorganizowaniu konkursu.