Z  okazji nadchodzącego swięta wszystkich górników zwanego ,,Barbórką" w dniu 03 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy delegację Zakładu Azoty S.A. „Siarkopol” panią M. Gondek i pana G. Kalinę, którego moglismy zobaczyć w galowym umundurowaniu.

Tego dnia przedszkolaki z grupy ,,Kotki", oraz ,,Lesne Ludki" przygotowały krótkie programy artystyczne dla przybyłych gosci. Prezentowały piosenki, oraz  przepiękne wiersze o pracy górnika. Sami zas dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy , a także przyjrzeli się z bliska czapce górniczej, szpadzie i różnym odznaczeniom, które górnicy otrzymują za wieloletnią pracę.Wszyscy byli bardzo zainteresowani niezwykłym gosciem, a nawet niektórzy postanowili w przyszłosci zostać górnikami. Za tak niecodzienną wspaniałą wizytę dzieciaki wyraziły swoją wdzięcznosć i wraz z życzeniami z okazji Barbórki złożyły na ręce gosci swiąteczne upominki, które własnoręcznie wykonały.

Serdzecznie dziękujemy za  wsparcie finansowe Zakładom Azoty S.A. „Siarkopol"  przy ich pomocy oraz ,,Rady Rodziców zakupiliśmy dla naszego przedszkola klocki

do nauki czytania i pisania metodą Bronisława Rocławskiego, które będą wspierać naukę najmłodszych dzieci przez następne lata.