W miesiace styczeń w ramach realizacji programu KIK/36 dzieciaki z całego przedszkola poznawały smaki różnych ziarenek.

Tego dnia dzieci miały za zadanie przynisć do przedszkola jeden rodzaj ulubionego ziarenka (słonecznik, dynia,orzechy, rodzynki, żurawina itd).  W przedszkolu panował niecodzienny nastrój, oraz ogromne zainteresowanie. Dzieci oglądały ziarenka, porównywały, oraz z ochotą degustowały oznajmiając że niektóre próbują  pierwszy raz. Dzeciaki z grupy ,,Smerfy" napełniły także ziarenkami swój karmnik znajdujący sie za oknem. Natomiast najstarsze przedszkolaki z grupy ,,Kotki" wybrały sie z wizytą do przedszkiolnego karmnika na plac przedszkolny. Uzupełniając karmnik dzieci miały lekcje przypomnienia o naszych podopiecznych, o których musimy dbać w ten trudny dla nich czas.