Holandia to kraj niezwykle piękny a także wesoły
Tam na rowerach jeździmy do szkoły
Po drodze mijamy pola z wiatrakami
I wszyscy uczymy się mówić kilkoma językami.
Amsterdam to duże miasto i nasza stolica
A tulipanami mieni się cała okolica.
Mieszkańców mamy wielu – nawet ich nie zliczę
A rządzi tu królowa – zwie się Beatrycze
Klimat jest cieplutki, choć umiarkowany
Dzięki temu lepiej rosną tulipany.

imageshleggq3t.jpg - 9.53 Kb

W dalszej naszej podróży po Eurpie własnie wrócilismy z Holandii, kraju słynacego z  z wiatraków,chodaków, tulipanów i przepysznego sera. Zwiedzilismy wiele ciekawych miejsc i dowiedzielismy się wielu ciekawych rzeczy na temat tego malutkiego ale jakże ciekawego państwa. Zapoznaliśmy się z położeniem Holandii na mapie, oraz poznalismy stolicę Amsterdam. Wiemy już, że jest to królestwo a głową państwa jest królowa Beatrix. Holandia słynie z uprawy pięknych kwiatów tulipanów. Dowiedzielismy się, że rowery są tam dominującym srodkiem transportu. Poznalismy słynnego malarza Vincenta van Gogha i malowalismy jego słynne ,,Słoneczniki". Najwiekszą atrakcją okazały się dziwne drewniane buty - tzw  chodaki, które moglismy podziwiac i dotykać. Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem przedszkolacy podziwiali wiatraki- samodzielnie z kolorowych kartonów wycinali i składali swoje własne dzieła.Tydzień był bardzo ciekawy, a każdy dzień uczył czegos nowego.Ostatniego dnia degustowalismy różnego rodzaju sery, oraz wykonywalismy koreczki serowe.