Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już ,
zabierz śnieżne bałwanki ,
zabierz wiatr i mróz .
Rękawiczki i czapki
pochowamy do szafki ,
na spacerek pójdziemy
nie zmarzniemy już .
A ty zimo uciekaj za górkę za las ,
I nie marudź , nie zwlekaj
Już na wiosnę czas .

wiosna.jpg - 13.53 Kb

20 marca dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w  uroczystosci powitania wiosny. Pod opieką swoich pań barwnym korowodem, z kolorowymi kwiatami przeszły na plac przedszkolny. Tam pożegnały Panią Zimę - Marzannę , zapakowały ją w niebieski worek, aby wysłać do krainy lodu i sniegu. Oczywiscie nie zapomniały o znaczku pocztowym, który samodzielnie przygotowały dzieci z grupy ,, KOTKI". Aby jednak spotkać sie z wiosną przedszkolacy musieli wykonać grupowe zadania, które otrzymali w kolorowych kopertach. Każda grupa miała inne zadanie, rozwiazywali zagadki, rebusy, dokończali zdania, recytowali wiersze.Po wykonaniu zadań dzieci dostrzegły slady, które prowadziły do naszej kochanej Wiosny. Okazało się, że przyjechała do nas w samochodzie. Z radoscią powitały ją i zabrały do wspólnej zabawy z piosenkami i tańcami. Wspaniała pogoda i atmosfera imprezy sprawiła dzieciom wiele radości. Wszyscy poczuli, że wiosna naprawdę przyszła.