W dniu 24.09.2015 do naszego przedszkola przybył Pan Policjant z Komisariatu Policji w Połańcu,

który jest jednocześnie tatą jednego z przedszkolaczków. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych.

Pan policjant opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,, oczywiście pod opieką dorosłych, bezpiecznej jazdy w foteliku, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego.  Przedszkolaki bardzo chętnie przymierzały policyjne czapki i pozowały w nich do zdjęć. Na zakończenie pan policjant wręczył wszystkim przedszkolakom opaski odblaskowe. Dzieci natomiast dziękując za pouczające spotkanie wręczyły panu policjantowi pamiątkowy dyplom i zaśpiewały piosenkę.

Serdecznie dziękujemy p. Krzysztofowi Kasprzyckiemu z Komisariatu Policji w Połańcu za poświęcony czas, życzliwość i usystematyzowanie wiedzy przedszkolaków o bezpieczeństwie.

E.P