Sezon na pyszne owoce i warzywa trwa! W piątek 9 października było w naszym przedszkolu smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy„Kotki” na zajęciach własnoręcznie przygotowywały pyszne, witaminowe sałatki.

Przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce i warzywa.Były to: jabłka, marchewka, papryka pomidory, ogórki, cebula. Tego dnia wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych pyszności i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki,posegregowały umyte wcześniej warzywa i owoce.  Każdy miał okazję ubrć prawdziwy fartuszek i czepek szefa kuchni. Mali kucharze samodzielnie mieszali i  tarli  na tarce jabłka i marchewki, przestrzegając  zasad bezpieczeństwa.Sałatka udała się wyśmienicie, była wspaniała!!! I dlatego też, w kolejnym tygodniu grupa przygotowywała sałatkę grecką. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesione owoce i warzywa!