Umożliwiając przedszkolakom samodzielne wykonanie posiłków organizujemy w naszej placówce „zdrowe podwieczorki” w salach. Są one dodatkową formą zachęcającą dzieci do spożywania posiłków.  W drugą i czwartą środę miesiąca dzieci same komponują kolorowe kanapki  z różnych zdrowych składników, co mobilizuje je do próbowania nowych produktów.

Działania te sprzyjają zabawie, nauce i pracy, dają możliwość rozwoju samodzielności i kreatywości dzieci. Przedszkolaki uczą się wiec kultury spożywania posiłków, nakrywają do stołu, układają serwetki.  Tak pięknie przygotowany stół i kolorowe składniki zachęcają dzieci do jedzenia, zatem kanapki w mig znikają z talerzy. Przede wszystkim jednak własnoręczne sporządzanie kanapek stwarza dzieciom ogrom radości i satysfakcji!

Smacznego!!!

E.P.