„Czy to bajka, czy nie bajka,
  Myślcie sobie, jak tam chcecie.
  A ja przecież wam powiadam:
 Krasnoludki są na świecie…”

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni. Dlatego dzisiejszy dzień    (5 listopad) w naszym przedszkolu miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki. Dzieci wysłuchały więc tekstów tych najbardziej znanych, rozpoznawały postacie bajkowe,  tytuły bajek, segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, a na zakończenie rysowały lub kolorowały ulubioną postać z bajki.
Była też niespodzianka! Odwiedziły nas Czerwony Kapturek, Kot w butach, czarownica i księżniczka! W te znane postaci wcieliły się dzieci z grupy „Kotki”. Koledzy mięli wiec okazję rozpoznać  bohaterów bajek a także wesoło i aktywnie pobawić się z nimi.

Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać i do nich powracać.

E.P.