Przedszkolaki są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Dlatego dzieci z grupy  „Kotki” 13 listopada przeprowadziły eksperymenty z wodą i kolorami. Podczas zabaw dzieci utrwaliły znajomość barw podstawowych i zdobyły wiadomości w toku samodzielnych doświadczeń o kolorach pochodnych.

Dowiedziały się, jakie kolory podstawowe należy połączyć, aby uzyskać kolor pomarańczowy, zielony i fioletowy. Przedszkolaki samodzielnie czarowały wodę i łączyły kolory doświadczając, iż z barw podstawowych powstają nowe. Zabawa badawcza z wodą i kolorami dostarczyła dzieciom wiele radości i satysfakcji co widać na zdjęciach umieszczonych w galerii.

E.P.