W dniu 27 listopada dzieci z gr. „Leśne Ludki” wzięły udział w głośnym czytaniu w Bibliotece Publicznej w Połańcu. Okazją do wizyty były obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z historią pluszowej zabawki, a także obejrzeć wystawę książek, których bohaterami są sympatyczne misie. Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowiadania „Urodziny Pluszowego Misia”, a następnie przystąpiły do wykonania ciekawej pracy plastycznej – wyklejania dużej sylwety misia kolorową bibułą. Kolejną miłą niespodzianką przygotowaną przez pracowników biblioteki było zajadanie misiowych żelków. Nie zabrakło również chwili na swobodną zabawę w kąciku z zabawkami oraz oglądanie ciekawych książeczek. To było bardzo miłe „spotkanie z książką”. „Leśne Ludki” podziękowały za zaproszenie i z uśmiechem na twarzach wróciły do Przedszkola.

M.Sz