W ramach realizowanego Rocznego Planu Pracy pod hasłem „Im więcej wiem i umiem – czuję się bezpiecznie” w naszym Przedszkolu w dniu 02.12.2015 r dzieci z grupy „Leśne Ludki” pod czujnym okiem swoich nauczycieli zaprezentowały inscenizację pt. „Mówię nie wszystkiemu, co złe”.

Mali aktorzy wcielając się w role znanych postaci z bajek: „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, „Wilk i siedem koźlątek” przedstawili sceny związane z bezpieczeństwem w codziennym życiu. Niejednokrotnie podkreślali ważne znaczenie słowa bezpieczeństwo. Dzieci zaproszone na przedstawienie uważnie śledziły losy bohaterów, aby na koniec wysnuć cenny morał. Przedstawienie było bardzo pouczające i z pewnością od tej pory każdy przedszkolak zapamięta ważne rady: aby nie rozmawiać z nieznajomym, nie wchodzić do obcego domu, nie otwierać nieznajomym, nie oddalać się od domu, nie przyjmować od obcego słodyczy. Inscenizację obejrzeli również rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem od Pani Dyrektor oraz rodziców. Serdecznie dziękujemy.

M. Sz