Choć bez aktorskiego wykształcenia, realizują marzenia własne i dzieci. Pracownicy i rodzice Przedszkola Publicznego w Połańcu przygotowali wspaniały prezent mikołajkowy dla dzieci – wystawili bajkę pt. „Królewna Śnieżka”.

Przedstawienie odbyło się 7 grudnia 2015 roku w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni, która wypełniła salę podczas czterech odsłon spektaklu. Dodało to splendoru, blasku całemu wydarzeniu w teatrze. Aktorzy zagrali dla publiczności dziecięcej z połanieckich przedszkoli i żłobka, dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, dla przedszkolaków z Ruszczy, Łubnic, Wilkowej,  a także dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej. Natomiast o godzinie 1700 tego dnia aktorzy wystąpili dla wszystkich mieszkańców Połańca

Nie lada sztuka zrobić z amatorów aktorów, a dokonała tego Pani reżyser Urszula Żurawska – nauczycielka języka polskiego. W rolę pięknej królewny o cerze białej jak śnieg wcieliła się mama – Paulina Mielnik, a przystojnym królewiczem o „posturze Pudzianowskiego” został tato - Jacek Kwapis.  W postać złej i okrutnej macochy wcieliła się nauczycielka Monika Mikoda w roli zwierciadła wystąpiła pani H. Bieniek, a jako myśliwy wystąpił pan W. Jędryka. Siedmiu przebojowych krasnoludków zagrały panie: E. Dziedzic-Godlewska, E. Strzelczyk, M. Szywała, M. Liśkiewicz, M. Kwapisz, E. Nowotko, E. Dziarmaga. Sympatycznymi zwierzątkami były: M. Antonik, K. Nowińska-Karaś, K. Rybicka, A. Bobrowska. W podróż po bajkowej krainie zabrali publiczność - bajarka i narratorzy: B. Mika, E. Wojnarowska, S. Połetek.

Ten niecodzienny prezent wywołał uśmiech na twarzach publiczności. To wspaniałe wydarzenie pokazało jak przedszkole w Połańcu integruje rodziców, społeczność lokalną  oraz placówki oświatowe nawet spoza terenu gminy.

W ten dzień wychowankowie Domu Dziecka w Pacanowie mieli możliwość pobawić się z rówieśnikami w Przedszkolu Publicznym w Połańcu. Wiele radości sprawiło im spotkanie z Mikołajem, który wręczył im prezenty, a rodzice przedszkolaków przekazali zgromadzone podczas zbiórki środki czystości.

Gratulujemy sukcesu! Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało! Nic dziwnego, że aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

Beata Mika