W czwartek 21 kwietnia 2016 r. przedszkolaki z grup „Smerfy” oraz „Leśne Ludki” wybrały się z wizytą  do Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie" w Połańcu w ramach Dnia Otwartego. Już na początku pobytu w szkole dzieci spotkały się z dużą serdecznością ze strony Dyrektora, nauczycieli oraz uczniów. Zwiedzanie szkoły rozpoczęliśmy od Technikum Elektronicznego, gdzie pod okiem Pana Mariusza Zyngiera dzieci poznały oraz zaprzyjaźniły się z robotami.

Czas upływał pod znakiem wspaniałej, radosnej zabawy, a dzieci miały możliwość samodzielnego sterowania robotami. Najwięcej radości sprawił przedszkolakom „tańczący robot”. I chociaż trudno było rozstać się z elektronicznymi przyjaciółmi, to dzieci podziękowały za wprowadzenie w świat elektroniki i zaprosiły Pana Mariusza Zyngiera wraz z robotami do naszego przedszkola.

W Liceum Ogólnokształcącym dzieci obejrzały inscenizację „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów klas I „b” i II „c” LO przygotowaną pod kierunkiem Pani Moniki Kobryń. Wspaniała gra aktorów oraz przepiękne stroje sprawiły, że dzieci poczuły się jak w prawdziwej bajce. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć z aktorami przedszkolaki udały się do pracowni biologiczno-chemicznej. Uczniowie LO pod okiem nauczycieli: Pani Małgorzaty Jaguś oraz Pani Doroty Płacheckiej zaprezentowali powstawanie reakcji chemicznych, budowę anatomiczną człowieka i wybranych zwierząt. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały także budowę komórek pod mikroskopem.

Na zakończenie uczniowie Zespołu Szkół obdarowali swoich gości słodkościami.

Wizyta w ZSZ dostarczyła małym odkrywcom wielu nowych, ciekawych doświadczeń. Dziękujemy dyrekcji, pracownikom oraz uczniom za zaproszenie oraz miłą i serdeczną atmosferę podczas naszej wizyty.

M. Sz.