27. 04 dzieci z grupy Smerfy wybrały się autobusem na zwiedzanie największego w okolicy

i 5 co do wielkości zakładu tego typu elektrowni: Engie Energii Polskiej S.A.

Dzień wcześniej dzieci już dużo rozmawiały między sobą na temat wycieczki.

Opowiadały o swoich rodzicach pracujących w w tym zakładzie oraz przez okno przedszkolne wyglądali

i starali się dojrzeć jak wygląda elektrownia.

Po śniadaniu dzieci przeszły pod przedszkole na ulicy Madalińskiego

i wspólnie z grupą Słoneczka wyruszyły w niedaleką podróż.

Na miejscu przywitali nas panowie: Darek i Michał, którzy zapoznali nas z planem wycieczki.

Oczywiście zadbali o nasze bezpieczeństwo prosząc by każde dziecko założyło kaski zabezpieczające głowę.

Bardzo się ucieszyli gdy zobaczył, że dzieci przedszkolne miały już założone kamizelki odblaskowe.

Dzięki obu panom dzieci dowiedziały się, że do działania elektrowni potrzebna jest woda,

węgiel lub drewno(trociny), zrębka i kocioł do którego to wszystko trafia. Dzieci miały równiez okazję dowiedzieć się dlaczego

na kaskach znajduja się słuchwaki oraz co tak "bzyczy" w kablach.

Na koniec starszaki  zrobiły sobie zdjęcia, a pracownicy elektrowni nagrodzili dzielne dzieci elementami odblaskowymi oraz lizakami.

Serdecznie dziękujemy panom Darkowi i Michałowi oraz pozostałym pracownikom za opiekę oraz udzielone informacje.