Ekologia i ochrona środowiska to nie tylko problem wielkiego przemysłu, kopalni czy huty. To problem dnia codziennego, mieszkania, domu, przedszkola i szkoły. Rodzice i nauczyciele jako pierwsi wprowadzają dzieci w tajemniczy świat przyrody, jej praw i piękna, budzą szacunek i miłość do różnorodnych form życia oraz kształcą właściwe postawy wobec przyrody i jej piękna. Mając to na uwadze przedszkolaki z naszej placówki, 24 kwietnia, wzięły udział w obchodach Dnia Matki Ziemi w Galerii Połanieckiej.

Grupa „Smerfy” przedstawiła wiersz „Prośby Ziemi” oraz piosenkę pt. „A las zielony szumi – pięknie wita nas” wraz z inscenizacją taneczną.  Za wspaniały występ przedszkolaki dostały upominki.Natomiast reszta przedszkolaków z poszczególnych grup wzięła udział w konkursie plastycznym dla dzieci, którego organizatorem była Galeria Połaniec oraz Przedszkole Publiczne. Tematem konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej EKO – POSTAĆ BAJKOWA z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Do konkursu  dzieci wystawiły – „Złotą rybkę”, „Królewnę Śnieżkę”, „Słonia Bambi”, "Księżniczkę Elzę” i „Świnkę Peppę”. Gratulujemy pomysłów! Na wykonawców czekały kolorowe i bogate nagrody!!  A każda placówka przedszkolna dostała zielone drzewko, które zostały posadzone w ogrodzie przedszkolnym.

Wgodzinach od 13:00 do 17:00 w Galerii Połanieckiej odbyły się liczne atrakcje m. in:

Gry i zabawy o tematyce proekologicznej;

Występy dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu w ekologicznym repertuarze;

Malowanie twarzy;

Zbiórka odpadów – każdy kto przyniósł 30 litrów nakrętek plastikowych lub 100 puszek odpadów do Galerii Połanieckiej otrzymał piękną zieloną roślinę;

Rozstrzygnięcie konkursu „Eko – bajkowa postać".

Atrakcji wiele i z całą pewnością możemy powiedzieć o mile spędzonym niedzielnym popołudniu!