Dnia 2 czerwca 2016 roku miało miejsce ważne wydarzenie

– aż 50 różnych barw głosów przedszkolaków zabrzmiało recytując wiersze

Danuty Wawiłow!

Zgromadziliśmy się w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na konkursie recytatorskim „Dzień Dziecka z Danutą Wawiłow”. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały nam dzieci 4,5 i 6 – letnie - gościnnie zawitali do nas przedszkolaki z Wilkowej, Łubnic, Rataj Słupskich i Ruszczy oraz na scenie nie zabrakło dzieci z połanieckich przedszkoli.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Jacek Tarnowski  oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Kwiatkowski.

Nie zabrakło również najwierniejszych kibiców swoich pociech czyli wspierających i równie mocno przeżywających występy – rodziców, opiekunów.

Występy małych aktorów oceniało szanowne Jury w składzie: pani Urszula Żurawska – polonistka ze Szkoły Podstawowej w Połańcu; pani logopeda – Elżbieta Kot oraz Pani Jadwiga Dąbrowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

To piękne czwartkowe wydarzenie sprawiło wszystkim uczestnikom ogromną radość, zarówno tym na scenie jak i na widowni. Mogliśmy poczuć wiele emocji,  zobaczyliśmy dzielnych wykonawców, a ich duma po skończonym deklamowaniu  wiersza, błysk w oku było najwspanialszym widokiem tego dnia. Oni naprawdę pokazali wielką odwagę, sympatię do autorki, talent, wrażliwość i pokonali barierę tremy. To wielki wyczyn dla małego dziecka, stanąć samemu na wielkiej scenie przy mikrofonie we fleszu świateł. Należy dodać, iż z roku na rok dzieci prezentują coraz wyższy poziom umiejętności co bardzo nas to cieszy.

Był to profesjonalny konkurs recytatorski, więc nie obyło się bez dyplomów, nagród i szczególnych wyróżnień za piękne występy dla małych uzdolnionych przedszkolaków.

Gratulujemy z całego serca wszystkim wykonawcom!

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli zobaczyć jak pisarka w swych utworach potrafiła świetnie oddać dziecięcy świat, jak szanuje dzieci, rozumie ich problemy i ceni poczucie humoru młodego pokolenia. Ciekawe z kim za rok będziemy świętować Dzień Dziecka…

B.M.