Znalezione obrazy dla zapytania wyjscie dzieci do biblioteki  grafika

„Czytanie uskrzydla”– pod tym hasłem w dniach 3 i 6 czerwca odbyły się bardzo ciekawe spotkania dzieci z książką w Bibliotece Publicznej. Na zaproszenie kierownictwa najstarsze grupy przedszkolaków odwiedziły Bibliotekę by wysłuchać tekstu                                 M. Strzałkowskiej „Podróż na jednej nodze”.

Z zapartym tchem dzieci wysłuchały książki czytanej przez pracowników biblioteki, której treść ilustrowana była na ekranie interaktywnym. Nie zabrakło też elementów zabawy i nauki – przedszkolacy odgadywali rodzaje pojazdów występujących w bajce po odsłonięciu jedynie ich fragmentu. Dużą frajdą dla dzieci była gra, w której za pomocą strzałek na klawiaturze prowadziły bohatera opowiadania – ślimaka do talerza sałaty. Dzieci zwiedziły też wypożyczalnię dla dorosłych, dowiedziały się, jak korzystać z księgozbioru oraz jakie warunki należy spełnić, by uzyskać status czytelnika.

Dzieciom bardzo spodobała  się przygoda z książką w bibliotece, obiecały tez wrócić tutaj  ze swymi rodzicami.

E.P.