16 czerwca 2016 grupę „Leśne Ludki” odwiedził specjalny gość – pani pielęgniarka Maria Romanowska. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swej pracy. O tym jaka jest trudna a jednocześnie przynosi wiele radości.

W czasie spotkania mogliśmy obejrzeć przedmioty potrzebne pielęgniarce do codziennej pracy oraz poznaliśmy ich przeznaczenie. Dzieci zobaczyły wiec, w co wyposażona jest torba pielęgniarki, a były tam: strzykawki, igły, termometr, bandaże, ciśnieniomierz i wiele innych ciekawych rzeczy. Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam niektóre zabiegi, np. założenie opatrunku, unieruchomienie ręki, a nawet mierzenie ciśnienia. Przedszkolaki dowiedziały się też jak postępować w sytuacji omdlenia czy zakrztuszenia.

Spotkanie zakończyło się przeczytaniem bajki „Calineczka” przez panią pielęgniarkę w ramach akcji „Cala Polska Czyta Dzieciom” oraz wręczeniem wzajemnych upominków i zrobieniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy p. Marii Romanowskiej za wizytę w przedszkolu!