11 września 2016r. odbyła się w Galerii Połanieckiej

akcja pod hasłem

„Witaj szkoło bezpiecznie i wesoło”

Głównym celem akcji, której organizatorem była Galeria Połaniecka oraz Przedszkole Publiczne w Połańcu było przekazanie dzieciom poprzez zabawę elementarnych zasad związanych z bezpieczeństwem w drodze do szkoły czy przedszkola.

Na uczestników czekało wiele atrakcji:

·        Konkursy dla dzieci związane z bezpieczeństwem

·        Malowanie twarzy

·        Pokazy udzielania pierwszej pomocy

Tematyka bezpieczeństwa jest bardzo istotna w pracy z małymi dziećmi, dlatego Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z Filiami jako partner akcji uświetniło imprezę występami artystycznymi przedszkolaków.

Pasaż Galerii Połanieckiej pełen małych mieszkańców miasta rozbrzmiewał zatem tekstami wierszy i piosenek o bezpieczeństwie na drodze. Grupy przedszkolne: „Leśne Ludki”, „Kotki”, „Koniczynki” i „Biedronki” wspaniale wcieliły się w role między innymi pieszych, kierowców i policjantów. Za bardzo pouczające występy dzieci otrzymały upominki: odblaski i seledynowe czapki.

Tak wspaniale spędzone niedzielne popołudnie na pewno zaowocuje w przyszłości zdobytą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, która potrzebna jest każdemu małemu przedszkolakowi. Dlatego też od najwcześniejszych lat warto rozpocząć uświadamianie dzieciom grożących im niebezpieczeństw.

E. Prajs