Czysty Połaniec - wspólna sprawawink

"Sprzątaj świat" - to przedszkolaków rada!smiley

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Dlatego 23 września  dzielne i pełne zapału „Kotki” i „Leśne Ludki” wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu przedszkolnego i pobliskiego osiedla. Dzieci pełne entuzjazmu, „uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki przemierzały znajome uliczki oczyszczając je z odpadów. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do odpowiednich pojemników inne do ogólnego kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Ela Prajs