27 października br. w IX Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej im. Św. Jana Pawła II w Bogorii wystąpiły przedszkolaki z Połańca. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Aleksandra Kwiatkowska z Przedszkola Publicznego w Połańcu – Filia nr 2. Wśród wyróżnionych znalazła się również grupa „Kotki” z Publicznego Przedszkola w Połańcu – Filia nr 1.

W wokalnych zmaganiach udział wzięło aż 21 połanieckich przedszkolaków z pięciu grup przedszkolnych: „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego z opiekunami Katarzyną Materkowską i Anitą Wróbel, „Słoneczka” z Przedszkola Publicznego z opiekunami Anną Sakławską i Marią Hodacką, „Smerfy” z Przedszkola Publicznego Filia Nr 1 – opiekun Wioletta Ziętarska, „Kotki” z Przedszkola Publicznego Filia Nr 1 – opiekunowie Joanna Sałagaj, Jadwiga Dąbrowska. Grupa „Koniczynki” z Przedszkola Publicznego Filia Nr 2 z opiekunem Joanną Kicińską. Dzieci i opiekunowie włożyli dużo serca w przygotowania do występów, co nie umknęło uwadze jury i publiczności. Mali artyści zachwycali nie tylko interpretacją piosenek, ale też strojami i pozytywną energią.  Wspólne występy sprawiły dzieciom dużo radości. Niesamowitą atrakcją okazała się także podróż do Bogorii szkolnym autobusem. Organizatorzy zadbali również, aby nasi wokaliści nie odjechali głodni –na każdego z nich czekała ciepła herbatka i poczęstunek.Konkurs odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii. Jego celem było uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II oraz popularyzacja piosenki religijnej.

Joanna Sałaga