11 listopada – Dzień Niepodległości w Przedszkolu

W tym roku – 10 listopada obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało - czerwonymi flagami, natomiast jedna z sal zamieniona została w scenę, na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci ze wszystkich grup w strojach galowych, z dumą prezentowały przypięte biało - czerwone kotyliony.

Do udziału w obchodach rocznicy 11 listopada oraz przygotowanej przez nasze Przedszkole uroczystej akademii, zaproszenie przyjęli przedstawiciele Rady Rodziców.

W części oficjalnej uroczystości, Dyrektor – Beata Mika powitała przybyłych Gości, a po odśpiewaniu przez wszystkich Mazurka Dąbrowskiego, dzieci z grup starszych przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych, np. „Co to jest Polska”, pieśni patriotycznych, np. „Moja Ojczyzna”  i tańca.

Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz pokazały miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’.

Dzień Niepodległości stał się bardzo ważnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu,  przywiązania do kraju ojczystego, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Ela Prajs