W listopadzie 2016 roku w przedszkolach na terenie Połańca trwała akcja charytatywna na rzecz Schroniska w Strzelcach, zbiórka trwała około dwa tygodnie.

Dzięki dobrym, współczującym sercom naszych przedszkolaków oraz hojności ich rodziców zebraliśmy karmę, przysmaki, koce oraz zabawki dla podopiecznych schroniska. 16 i 17 listopada br. na koniec akcji przedszkolaków odwiedziła pani A. Włoch – pracownik schroniska, która z pasją i oddaniem poświęca się czworonogom. Chciała osobiście podziękować naszym przedszkolakom za ich pomoc. Towarzyszyły jej trzy śliczne małe pieski szukające opiekunów. Ich obecność była dla dzieci nie lada atrakcją. Przedszkolaki mogły posłuchać o ważnej i odpowiedzialnej pracy wolontariuszy schroniska, a także o losie zwierząt którymi się opiekują. Dowiedziały się również, jak postępować ze zwierzętami oraz jak o nie dbać i jak się nimi opiekować.

Akcja miała na celu nie tylko niesienie konkretnej pomocy, ale również rozwijanie u dzieci odpowiedzialności, wrażliwości, oraz opiekuńczości wobec zwierząt. Chcielibyśmy, aby nasze przedszkolaki również w dorosłym życiu, potrafiły nieść pomoc innym, a w szczególności tym słabszym i potrzebującym. Dzięki takim akcjom już od najmłodszych lat uczą się pozytywnych postaw wobec otaczającego ich środowiska.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc bezdomnym czworonogom – rodzicom, dzieciom i nauczycielom, serdecznie dziękujemy!

Sałagaj  Joanna