W andrzejkowy dzień 30.11.2016 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, 180 sześciolatków z wszystkich placówek oświatowych Miasta i Gminy Połaniec oraz z Publicznego Przedszkola w Łubnicach, wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Od ziarenka do bochenka”. Tematyka tego konkursu rysunkowego nie była łatwa ale przedszkolaki wspaniale sobie poradziły i pokazały w swoich pracach jak długa jest droga powstawania chleba, który codziennie świeży możemy kupić w sklepie.

Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z wróżką, która w dzień andrzejkowy przepowiadała wszystkim przyszłość oraz czarowała prace plastyczne by były jak najpiękniejsze. Wspaniałe prace podziwiali i oceniali: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec -  Jacek Tarnowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Zdzisław Kwiatkowski, Dyrektor CKiSz - Joanna Juszczyńska , Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Połańcu Danuta Stawiarz,  Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu - Anna Kaniszewska oraz Wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu - Beata Mika. Jury jednomyślnie postanowiło przyznać I miejsce wszystkim dzieciom. W nagrodę każdy otrzymał słodki batonik i kolorowankę a  placówki oświatowe  pamiątkowe dyplomy.