Nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół w Połańcu. – Mariusz Zyngier - znalazł się na liście 50 nauczycieli nominowanych do szkolnego Nobla. Światowa Nagroda Nauczycielska – Global Teacher Prize – w tym roku zostanie przyznana po raz trzeci. Ufundowano ją, aby wyróżnić nauczyciela, który przyczynia się do zmiany oblicza swojej profesji oraz by zainspirować pozostałych i podkreślić ich ważną rolę.

Nasza współpraca z uczniami z technikum  i panem M. Zyngierem to wspaniała przygoda, która wprowadza przedszkolaków w świat elektroniki, robotyki. Nasze wzajemne kontakty i wizyty zaczęły się już w ubiegłym roku. Natomiast dnia 19 stycznia 2017r.w naszym przedszkolu gościliśmy ponownie uczniów  Technikum wraz z ich nauczycielem Mariuszem Zyngierem. Ale to była nietypowa wizyta ponieważ towarzyszyła im ekipa TVN na czele z panią redaktor Martyną Aftyką. Uczniowie wraz z wychowawcą spisali się na medal – otoczyli grupę „Smerfy” opieką, profesjonalnym podejściem  i w sposób przystępny pokazali jak programować, projektować i przy tym fajnie się bawić np. urządzając wyścigi robotów. Sześciolatki były zafascynowane wizytą, a towarzysząca kamera nie była barierą w rozwijaniu ich kreatywności. Dziękujemy za zajęcia oraz nowe doświadczenia.

Sympatyczną ekipę z technikum zapraszamy częściej w nasze progi a Panu Mariuszowi życzymy powodzenia, trzymamy kciuki!