W końcu przyszłam pomalutku,

świeżą zieleń rozrzuciłam,

zaprosiłam słonko, by przybyło

jasno wszystkim zaświeciło...€

21 marca, dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz ze Żłobka €ž"Kraina Malucha"€ uroczyście przywitały nową porę roku - Wiosnę!!! W tym dniu przybyli do nich specjalni goście. Najpierw zjawił siębałwanek, ktory z powodu kończącej się zimy chciał się pożegnać  ze wszystkimi dziećmi. Następnie wszyscy wspolnie przywołali Panią Wiosnę. Zgromadzone dzieci powitały długo wyczekiwanego gościa poprzez wspolny śpiew i pląsy.  Po powrocie do przedszkola do każdej z grup ponownie zawitali: Pani Wiosna i bałwanek. Przybyli goście przygotowali dla dzieci specjalne zadania, po ich poprawnym wykonaniu, przedszkolaki ostatecznie pożegnały się z bałwankiem, a tym samym  z Zimą. W nagrodę każda z grup otrzymała od Pani Wiosny cebulki kwiatow do samodzielnego posadzenia i pielęgnowania. Mamy nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre i będziemy mogli cieszyć się słonkiem każdego dnia.

P. SZELIGA