Jesień to piękna pora roku, niezwykle barwna i bogata w jesienne skarby, a słoneczne dni zachęcają do wycieczek oraz spacerów.

W dniach 27, 28 i 29 września 2017 r. zgodnie z tradycją naszego przedszkola i żłobka odbyło się „Święto Pieczonego ziemniaka” na ogródkach działkowych „Relaks” w Połańcu.

Wszystkie dzieci powitała wyjątkowa postać – Pani Jesień z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu. Towarzyszyli jej przyjaciele: Mądra Sowa i Krasnal.

Główną atrakcją podczas pikniku było ognisko, w którym piekły się ziemniaki, a ich zapach unosił się po całej okolicy. W oczekiwaniu na degustację pieczonych ziemniaków dzieci z twarzami pełnymi uśmiechu brały udział w jesiennych zabawach badawczych i zagadkach, w których jednym z bohaterów był ziemniak. Pani Jesień częstowała darami ze swojego sadu, a Mądra Sowa i Krasnal pomogli odkryć dzieciom, co kryją w sobie owoce i warzywa. Jesienne zabawy badawcze były realizacją jednego z założeń rocznego planu pracy pod hasłem „Badam, doświadczam eksperymentuję” i sprawiły dzieciom wiele radości. Podczas imprezy nie zabrakło wspólnych zabaw przy muzyce o tematyce jesiennej.

Dzięki rodzicom dzieci mogły skosztować świeżutko upieczone, cieplutkie ziemniaczki, które wszystkim smakowały wybornie. Następnie dzieci spacerowały po ogródkach działkowych podziwiając piękno jesiennej przyrody oraz wspaniałe okazy warzyw i owoców. Wszyscy zmęczeni, ale pełni miłych wrażeń wrócili do przedszkola.

Gorąco dziękujemy pracownikom grupy interwencyjnej i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

link do zdjęć z drugiego dnia : https://photos.app.goo.gl/uHZ0gnyCcy0Ze15n1

Monika Szywała