W dniach 14-15 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani Agata Włoch wraz ze swoim podopiecznym  ze  schroniska w Strzelcach. Czworonożny mieszkaniec schroniska - pies Miluś odwiedzał wszystkie  grupy przedszkolne. Dzieci chętnie go głaskały, patrzyły jak na nie reaguje, łasi się.

Pani Agata opowiedziała przedszkolakom jak wygląda dom tymczasowy dla zwierząt, które tam trafiają oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Podczas odwiedzin dzieci również dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o zwierzęta, ucząc odpowiedniego podejścia do zwierząt, odpowiedzialności za drugą istotę żyjącą pośród nas.  Ważną kwestią było poznanie zasad, jak należy postępować w kontakcie ze zwierzęciem agresywnym lub obcym.

Dzięki takim spotkaniom organizowanym w przedszkolu  dzieci uczą się, w jaki sposób można pomóc chorym, porzuconym oraz poszkodowanym  pieskom.  Wizyta psa dała dzieciom wiele radości i dumy, że one też potrafią dbać o zwierzęta. Przedszkolaki rozwijają podstawowe umiejętności empatii, opiekuńczości i wrażliwości wobec cierpiących zwierząt.

Dzieci wraz z rodzicami włączyli się do zbiórki zorganizowanej w przedszkolu: przyniesiono karmę, koce oraz ręczniki. Na ręce pani Agaty przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt. Każda puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji.

Beata Gołyska