ZABAWY Z CIEPŁEM

To już kolejny raz gdy kreatywni przedszkolacy uczestniczą w rojekcie "Przedszkolak badaczem

i odkrywcą". Realizacja projektu odbywa się każdego miesiaca.

Uczestniczą w nim wszystkie grupy, przybliżane są dzieciom doświadczenia zróżnych dziedzin wiedzy. Tym razem mali badacze poznawali źródło ciepła, poprzez interesujące zabawy z ciepłem.

Mali odkrywcy zapoznali się ze źródłem ciepła, który występował dawniej, mieli okazję

porównać źródło ciepła występujące w dawniejszych czasach oraz w dzisiejszych.

Dzięki wykonywanym doświadczeniom typu "Spalanie a tlen" dowiedzieli się co jest potrzebne, aby palił się ogień, przy okazji poznali zasady bezpiecznego postępowania z ogniem.

Natomiast doświadczenie pt. "Właściwości ognia- ciepło" przybliżyło przedszkolakom wiedzę dotyczącą tego czy ogień daje ciepło- jakie było zdziwienie na twarzach najmłodszych, gdy poczuli na swych dłoniach ciepło.

Podczas realizowania doświadczeń milusińscy z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli

w ciekawych zajęciach oraz bacznie obserwowali wykonywane doświadczenia po czym chętnie

o nich opowiadały.

Po przeprowadzonych eksperymentach związanych ze źródłem ciepła wszystkie dzieci

poznały nową technikę plastyczną. Wykowywali pracę, malowali świeczką po kartce i pokrywali swoje malunki farbami.

Już niebawem kolejne eksperymenty i przeżycia, na które wszyscy czekamy...

B. Gołyska