Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy przyszła do nas wiosna

z dalekiej podróży

Witały ją : bocian , skowronek i szpaki,

Witały ją także wszystkie przedszkolaki . . .

E. Budryk

21 marca dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z Filiami uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę.

Aby przyspieszyć jej nadejście przedszkolaki przygotowały się już od dawna: założyły zielony ogródek w każdej przedszkolnej sali, w którym siały, sadziły roślinki i obserwowały ich wzrost.

W pierwszy dzień Wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach, ubrane w piękne kolorowe stroje.

Każdy przedszkolak miał przygotowane wiosenne emblematy , które miały zaakcentować nową porę roku.

Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami oraz Panią Dyrektor zebrały się w jednej przedszkolnej sali aby wspólnie pożegnać Śniegowego Bałwanka, pannę Marzannę oraz powitać najważniejszego gościa - tak długo oczekiwaną Wiosenkę. Wraz z przedszkolakami, wiosnę witały także zwierzątka: zajączek i niedźwiadek, którym tez znudziła się zima i z niecierpliwością czekają na słoneczko.

Wraz z Panią Wiosną dzieci śpiewały piosenki, rozwiazywały zagadki oraz zadania a nawet wesoło tańczyły z kolorowymi chustkami.

Po wspólnym powitaniu wiosny nadszedł czas na zabawy, konkursy oraz wiosenne prace plastyczne na salach.

Pani Wiosna, która do nas przyszła była zachwycona. Mamy nadzieję, że zostanie z nami na dobre dając nam wszystkim, słoneczne i ciepłe dni oraz zazieleni drzewa i trawy.

Wiosenna atmosfera udzieliła się wszystkim a radosne nastroje będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas.

Przedszkole Publiczne  w Połańcu