„Mamo, Tato wolę wodę,
Orzeźwia każdy łyk
Kiedy chmurki płyną ponad głową
Wesoło bawię się dziś...”

22 marca 2018r. dzieci z całego Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami obchodziły Światowy Dzień Wody.

W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor niebieski – stroje, balony, dekoracje. Przedszkolaki oraz rodzice uczestniczyli w ciekawych zajęciach otwartych, których tematem przewodnim była oczywiście WODA. Miały one na celu rozwijanie zainteresowań dzieci na temat otaczającego ich świata, a przede wszystkim uświadomienie dzieciom znaczenia wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin oraz konieczności jej oszczędzania - a wszystko to poprzez wspólną zabawę. Przedszkolaki z zainteresowaniem i ogromnym zapałem brały aktywny udział w różnorodnych zabawach umysłowych oraz badawczych przeplatanych na przemian  ruchem i muzyką. Do zajęć wykorzystaliśmy tablicę interaktywną, chustę animacyjną a nawet kostki lodu, które topiły się w rękach dzieci, wiec szybko musieli je podawać sobie z rąk do rąk… W Dniu Wody wspólnie uczyliśmy się, bawiliśmy się i eksperymentowaliśmy a towarzyszyło nam przy tym wiele radości!

Po przeprowadzonych zajęciach każdy przedszkolak bez wątpienia wie, jak cennym skarbem jest woda.

P. Mazur